Přidej se!

Čekací listina

Z kapacitních důvodů ve školním roce 2023/2024 přijímáme nováčky ve věku 11 – 13 let.
Ostatní zájemce nabíráme přednostně z čekací listiny. Na čekací listinu je ale možné se zapsat, a to nejlépe na jaře. Máte-li zájem své dítě do oddílu přihlásit, vyplňte prosím následující formulář, a my vám na začátku školního roku dáme vědět, zda vám v oddíle můžeme nabídnout místo:

Nevyhovují vám časy našich schůzek? Klikněte sem a najděte skautský oddíl podle vašich preferencí.

Chcete nás lépe poznat? Prohlédněte si výběr fotek z naší činnosti, navštivte náš oddílový YouTube kanál nebo nás sledujte na Instagramu.

Časté dotazy

Jak mám postupovat, když mám zájem přihlásit dítě do vašeho oddílu?

Dítě do oddílu můžete přihlásit kdykoliv. Nejvhodnější dobou k přihlášení dítěte do skautu jsou jarní měsíce. Jelikož máme v současnosti plnou kapacitu oddílu, prosíme vás o zapsání dítěte na čekací listinu, což je možné udělat přímo na této stránce (viz výše). Údaje v dotazníku nám slouží k tomu, abychom i v příštích letech dokázaly vaši dceru zařadit do správné věkové kategorie, i k tomu, aby se nám přihláška nikde nezatoulala, a my jsme se vám mohly v srpnu či září roku ozvat, zda můžeme vaši dceru v nadcházejícím roce do oddílu přijmout či nikoliv.

Pokud chcete zodpovědět nějaké dotazy, nebojte se ozvat vůdkyni oddílu.

Kolik to stojí?

Roční členský příspěvek se pohybuje okolo 1 500 Kč. Je z něj hrazeno například úrazové pojištění na skautských akcích či zasílání skautských časopisů. Část z příspěvku putuje celé organizaci a část našemu středisku, které příspěvky používá například pro údržbu kluboven či tábořiště.

Kromě členského příspěvku se platí výdaje spojené s akcemi, na které jezdíme. Víkendová výprava stojí přibližně 200–300 Kč, jednodenní akce cca 100 Kč. Výše poplatku za letní tábor se pohybuje okolo 3 000 Kč.

Poslední položkou finančních výdajů je skautské a turistické vybavení. Mezi to patří například vybavení na výpravy (batoh, spacák, karimatka, pohorky, oblečení) či skautský kroj. Není nutné mít vybavení nové, spoustu věcí se dá sehnat i z druhé roky. Proto nelze přesně určit, kolik pořízení skautského vybavení stojí. Zde si můžete prohlédnout, co děti běžně potřebují na akce.

Mé dítě má specifické potřeby (dieta, smyslová či pohybová omezení a jiné), je pro něj skauting vhodný?

Ve většině případů ano! Skauting je velice inkluzivním prostředím. Konkrétní případ však, prosíme, zkonzultujte s vůdkyní oddílu. Nejen, že tyto skutečnosti je nutné vědět pro bezpečnost všech dětí a přípravu programů, ale také se může stát, že z kapacitních důvodů nebude možné do družiny přijmout např. zcela nesamostatné dítě.